Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
Vastutuse võtmine ja humanitaarabi tagamine Gazas: David Cameroni ja Mark Bryson-Richardsoni üleskutsed
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Vastutuse võtmine ja humanitaarabi tagamine Gazas: David Cameroni ja Mark Bryson-Richardsoni üleskutsed

David Cameron, Suurbritannia välisminister, on väljendanud muret Gaza olukorra pärast, rõhutades, et vastutus piirkonna humanitaarkriisi leevendamisel lasub suurel määral Iisraelil. Cameroni sõnul, pärast seda, kui Iisrael sisenes Gazasse eesmärgiga neutraliseerida HAMAS, organisatsioon, mida peetakse praeguse humanitaarkriisi peamiseks põhjustajaks, on olukord ainult süvenenud. Hoolimata sellest, et Iisraeli tegevus oli suunatud HAMASi

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

David Cameron, Suurbritannia välisminister, on väljendanud muret Gaza olukorra pärast, rõhutades, et vastutus piirkonna humanitaarkriisi leevendamisel lasub suurel määral Iisraelil. Cameroni sõnul, pärast seda, kui Iisrael sisenes Gazasse eesmärgiga neutraliseerida HAMAS, organisatsioon, mida peetakse praeguse humanitaarkriisi peamiseks põhjustajaks, on olukord ainult süvenenud. Hoolimata sellest, et Iisraeli tegevus oli suunatud HAMASi vastu, on tsiviilelanike kannatused Gazas oluliselt suurenenud, sealhulgas juurdepääs puhtale joogiveele, toidule ja ravimitele on muutunud äärmiselt keeruliseks.

Videopöördumises, mis avaldati Suurbritannia välisministeeriumi ametlikul YouTube-kanalil, vastasid Cameron ja ministeeriumi humanitaarabi eest vastutav ametnik Mark Bryson-Richardson küsimustele Gaza olukorra kohta. Nad kirjeldasid olukorda kui "väga rasket", tuues välja abi vähenemise varasemate kuude jooksul ja rõhutasid Iisraeli vastutust aidata kaasa humanitaarolukorra parandamisele Gazas.

Cameron tõi välja, et kuigi Gazasse peaks igapäevaselt jõudma umbes 500 humanitaarabiga tegelevat veokit, on see arv langenud umbes 100-ni. Samuti märkis ta, et Suurbritannia kannatlikkus abi kohaletoimetamise osas hakkab otsa saama, kuna mitmed taotlused, sealhulgas kontrollpunkti suurendamine ja kiirem abi kohaletoimetamine, pole leidnud kiiret lahendust.

Bryson-Richardson rõhutas kahte peamist probleemi Gazas: juurdepääsu raskused humanitaarabile ja Iisraeli poolt teostatavad pikad kontrollid, mis aeglustavad abimaterjalide jõudmist abivajajateni. Ta tõi välja Ashdodi sadama kui olulise logistilise punkti, mis võiks aidata oluliselt parandada abi jõudmist Gazasse, ent märkis samas Iisraeli ettevaatlikkust selles küsimuses.

Cameron lõpetas oma sõnavõtu rõhutades kahe riigi lahenduse olulisust piirkonnas, öeldes, et see ei ole kingitus HAMASile, kuna organisatsioon ei toeta sellist lahendust. Ta tõi välja, et ainult sellise lahenduse kaudu saab Iisrael saavutada tõelise rahu ja stabiilsuse.

Artikkel rõhutab sügavat muret Gaza humanitaarolukorra pärast ja Suurbritannia juhtide üleskutseid Iisraelile, et nad võtaksid vastutuse ja tegutseksid aktiivsemalt humanitaarabi kohaletoimetamise ja piirkonna olukorra parandamise nimel.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More