Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
Von der Leyen: EL peab olema valmis sõjaohuks
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Von der Leyen: EL peab olema valmis sõjaohuks

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen rõhutas vajadust, et Euroopa Liidu liikmesriigid peavad olema valmis "sõja riskideks", alustades pakilisest ülesandest "taastada, täiendada ja moderniseerida" liidu relvajõude. "Sõjaähvardus ei pruugi olla kohe ukse ees, kuid see pole võimatu," toonitas von der Leyen, rõhutades, et

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen rõhutas vajadust, et Euroopa Liidu liikmesriigid peavad olema valmis "sõja riskideks", alustades pakilisest ülesandest "taastada, täiendada ja moderniseerida" liidu relvajõude. "Sõjaähvardus ei pruugi olla kohe ukse ees, kuid see pole võimatu," toonitas von der Leyen, rõhutades, et Euroopa peaks keskenduma "järgmise põlvkonna lahinguvõidu toovate operatiivvõimete" arendamisele ja tootmisele. "See tähendab meie kaitsetööstuse võimekuse turbo-laadimist järgmise viie aasta jooksul," tõi ta esile.

Von der Leyen märkis, et "Euroopa kaitsetööstus vajab kapitalile juurdepääsu". Komisjoni juht teatas, et Euroopa Liit loob Kiievis kaitseinnovatsiooni büroo, mis toob Ukraina "Euroopale lähemale", lisades, et külmutatud Venemaa varasid tuleks kasutada ühiseks sõjaliseks varustuseks Kiievi jaoks. See samm näitab ELi pühendumust mitte ainult oma liikmesriikide kaitsevõimekuse suurendamisele, vaid ka Ukraina toetamisele ja integreerimisele Euroopa kaitsestruktuuridesse.

Sellised sammud peegeldavad Euroopa Liidu laiemat strateegiat mitte ainult oma kaitsevõimekuse kindlustamiseks, vaid ka poliitilise ja majandusliku mõju suurendamiseks piirkonnas. Von der Leyen'i sõnum toob esile kriitilise vajaduse Euroopa Liidu ja selle liikmesriikide poolt reageerida jooksvatele ja potentsiaalsetele julgeolekuohtudele, kasutades selleks nii innovatsiooni kui ka koostööd.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More