Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
Vsevolod Jürgenson astub sõltumatu kandidaadina Euroopa Parlamendi valimistele
Vsevolod Jürgenson. Autor: Vladislava Snurnikova/ERR

Vsevolod Jürgenson astub sõltumatu kandidaadina Euroopa Parlamendi valimistele

10. aprillil algas Eestis kandidaatide registreerimine Euroopa Parlamendi valimistele. Esimesena viis oma dokumendid valimiskomisjonile Vsevolod Jürgenson, kes kavatseb kandideerida sõltumatu kandidaadina. Jürgenson tõi välja kolm peamist põhjust, miks ta otsustas kandideerida. Esiteks leiab ta, et Euroopa Liit peaks jääma riikide liiduks, mitte muutuma föderatsiooniks. “Ma olen veendunud, et igal riigil

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
  1. aprillil algas Eestis kandidaatide registreerimine Euroopa Parlamendi valimistele. Esimesena viis oma dokumendid valimiskomisjonile Vsevolod Jürgenson, kes kavatseb kandideerida sõltumatu kandidaadina.

Jürgenson tõi välja kolm peamist põhjust, miks ta otsustas kandideerida. Esiteks leiab ta, et Euroopa Liit peaks jääma riikide liiduks, mitte muutuma föderatsiooniks. “Ma olen veendunud, et igal riigil peab säilima vetoõigus, kui nad millegagi nõus ei ole,” selgitas Jürgenson. Ta lisas, et praegune trend näib liikuvat enamuse otsustamise suunas, mida ta ei toeta.

Teiseks soovib Jürgenson, et Euroopa Liidu kodanikud saaksid otse valida oma juhte, mitte et juhid määrataks kõrvalt. Ta võrdleb praegust süsteemi Eesti presidendivalimistega, märkides, et see ei loo piisavalt sidet valijate ja valitute vahel.

Kolmandaks väljendas Jürgenson muret keskkonnapoliitika üle Euroopa Liidus, rõhutades, et liialt keskendutakse rohepöördele majanduslike aspektide arvelt. “Me ei tohiks koormata inimesi liiga kõrgete hindade ja maksudega,” sõnas ta.

Jürgenson, kes on varasemalt olnud aktiivne ühiskondlikus elus ja osalenud diskussioonides ETV+ kanalil, on olnud ka mitmete parteide liige. Ta on kuulunud Keskparteisse, olnud lühikest aega EKRE liige ning hiljuti liitus Koos erakonnaga. Ta on kaks korda kandideerinud Tallinna linnavolikogu liikmeks.

Valimistel osalemise tagatisraha, mis on tänavu tõusnud 4100 euroni, on Jürgenson tasunud oma taskust. “Kui mind ei valita, kaotan ma suure summa, kuid usun, et mind valitakse,” ütles ta optimistlikult.

Jürgenson plaanib oma valimiskampaaniat läbi viia eelkõige isikliku suhtluse kaudu, külastades inimesi nende kodudes, kohtudes nendega kohvikutes ja korraldades meeleavaldusi, näiteks auto maksustamise vastu.

Kandidaatide registreerimine Euroopa Parlamendi valimistele kestab kuni 20. aprillini.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More