Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks
Xi Jinping esitleb nelja põhimõtet Ukraina konflikti lahendamiseks kohtumisel Olaf Scholziga
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Xi Jinping esitleb nelja põhimõtet Ukraina konflikti lahendamiseks kohtumisel Olaf Scholziga

Hiina Rahvavabariigi esimees Xi Jinping kohtus Pekingis Saksamaa liidukantsleri Olaf Scholziga. Nende arutelude käigus vahetasid nad muuhulgas mõtteid Ukraina sõjalise konflikti ja selle lahendamise viiside üle. Mõlemad pooled kinnitasid pühendumust ÜRO põhimõtetele ning tuumarelvade või tuumaobjektide ründamise vältimisele. Xi Jinping tõi välja neli põhimõtet, millele Hiina arvates tuleks konflikti lahendamisel

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Hiina Rahvavabariigi esimees Xi Jinping kohtus Pekingis Saksamaa liidukantsleri Olaf Scholziga. Nende arutelude käigus vahetasid nad muuhulgas mõtteid Ukraina sõjalise konflikti ja selle lahendamise viiside üle. Mõlemad pooled kinnitasid pühendumust ÜRO põhimõtetele ning tuumarelvade või tuumaobjektide ründamise vältimisele. Xi Jinping tõi välja neli põhimõtet, millele Hiina arvates tuleks konflikti lahendamisel toetuda.

Xi Jinping rõhutas, et olukorras on vajalik konflikti laienemise või kontrolli alt väljumise vältimine. Selleks pakkus ta välja järgmised põhimõtted:

  • Keskkenduda rahu saavutamisele ja mitte ajada omakasupüüdlikke huve,
  • Töötada olukorra deeskaleerimise nimel ning vältida "tulele õli valamist",
  • Luua tingimused rahuläbirääkimisteks ja vältida konflikti edasist eskaleerumist,
  • Minimeerida konflikti negatiivset mõju maailmamajandusele ja mitte õõnestada globaalsete tööstuslike tarneahelate stabiilsust.

"Hiina toetab kõiki jõupingutusi, mis aitavad kaasa kriisi rahumeelsele lahendamisele. Hiina toetab rahvusvahelise rahukonverentsi kokkukutsumist, mida tunnustavad nii Venemaa kui ka Ukraina, kus kõigil osapooltel on võrdne õigus osaleda ja kus arutatakse õiglaselt kõiki rahuvõimalusi. Oleme valmis koostööks kõigi osapooltega, sealhulgas Saksamaaga," ütles Xi (tsiteerides Hiina uudisteagentuuri Xinhua).

Härra Scholz on Hiinas kolmepäevasel töövisiidil, mis on tema pikim välisreis pärast võimuletulekut detsembris 2021. Eile teatasid The Wall Street Journali allikad, et Scholz plaanib veenda Xi Jinpingi vähendama majanduslikku toetust Venemaale ja avaldama survet Venemaa võimudele, et need osaleksid rahuläbirääkimistel Ukraina sõjategevuse küsimuses.

WSJ andmetel loodab Saksamaa liidukantsler, et Hiina suudab sundida Venemaad nõustuma Ukraina rahutingimustega, mis hõlmavad 1991. aasta piiride taastamist, reparatsioonide ja kompensatsioonide maksmist.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More