Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Zelensky ultimaatum USA-le: relvade tarne või eskaleeritud vasturünnakud Venemaa strateegilistele sihtmärkidele

President Volodymyr Zelensky rõhutas värskes Washington Posti intervjuus, mis toimus Venemaa rünnakute taustal Lõuna-Ukrainas, vajadust Ameerika Ühendriikide relvade järele, et peatada Venemaa rünnakud. Ta hoiatas, et ilma USA toetuseta võib Ukraina eskaleerida vasturünnakuid Venemaa õhuväljadele, energiasüsteemidele ja muudele strateegilistele sihtmärkidele. Zelensky väljendas seda seisukohta intervjuus, mis toimus tema tugevalt kaitstud

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Zelensky ultimaatum USA-le: relvade tarne või eskaleeritud vasturünnakud Venemaa strateegilistele sihtmärkidele
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

President Volodymyr Zelensky rõhutas värskes Washington Posti intervjuus, mis toimus Venemaa rünnakute taustal Lõuna-Ukrainas, vajadust Ameerika Ühendriikide relvade järele, et peatada Venemaa rünnakud. Ta hoiatas, et ilma USA toetuseta võib Ukraina eskaleerida vasturünnakuid Venemaa õhuväljadele, energiasüsteemidele ja muudele strateegilistele sihtmärkidele. Zelensky väljendas seda seisukohta intervjuus, mis toimus tema tugevalt kaitstud presidendi residentsis Kiievis, mille tsiviiltöötajate arv on sõja tõttu oluliselt vähenenud.

Zelensky, kes on näitlejast saanud sõjaaegne president, rõhutas USA Kongressi viivituste kõrget hinda Ukraina jaoks, kuna 60 miljardi dollari suuruse sõjalise abipaketi heakskiitmisel on olnud tõsiseid tagajärgi. Ta tõi välja, et Ukraina sõjavägi on sunnitud plaanima taganemist, et kaitsta oma rindejoont ja säästa laskemoona. President tõi näiteks, et päevase 8000 mürsu vajaduse asemel on Ukrainal vaid 2000, mis sunnib neid rindejoont lühendama.

Zelensky väljendas soovi saada ATACMS-300 pika ulatusega rakette, mis võimaldaksid rünnata sihtmärke Venemaa okupeeritud Krimmis, eriti lennuvälju, kust Venemaa korraldab täppisrünnakuid, mis on põhjustanud suurt kahju. Ta rõhutas, et kui Venemaal on raketid ja Ukrainal mitte, siis jätkab Venemaa rünnakuid kõigele - gaasile, energiale, koolidele, tehastele, tsiviilhoonetele.

Intervjuus märkis Zelensky ka, et on saanud USA ametnikelt negatiivseid vastuseid Ukraina droonirünnakute kohta Venemaa energiarajatistele, kuid rõhutas, et Ukraina kasutab oma kodumaiseid droone ja keegi ei saa neile öelda, mida teha või mitte teha. Zelensky sõnul peab Venemaa ühiskond õppima elama ilma bensiini, diislikütuse ja elektrita, kui nad jätkavad rünnakuid Ukraina energiasüsteemile.

Zelensky väljendas muret, et kui Kongress ei jätka Ukraina toetamist, peab Ukraina piirduma praeguse positsiooniga idas, rõhutades, et laialdaseks vastupealetungiks on vaja rohkem relvi. Ta rõhutas, et Ukraina ei saa endale lubada enam aja raiskamist ja et Ukraina küsimus ei tohiks olla USA parteidevaheline probleem.

President Zelensky väljendas veendumust, et kui Ukraina langeb, jagab Putin maailma oma sõpradeks ja vaenlasteks, hoiatades, et USA peab seisma oma sõprade kõrval. Ta rõhutas, et tema vaenlane, Putin, on kaval, kuid mitte tark, ning et Putiniga võitlemine on alati ohtlik, kuna tal puuduvad reeglid.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More