Subscribe to Our Newsletter

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn't arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Ukraina ei saa NATO liikmeks juulis toimuval 75. aastapäeva tippkohtumisel

Juulis Washingtonis toimuval NATO 75. aastapäeva tippkohtumisel ei tee allianss Ukrainale ametlikku kutset liikmeks saada. Põhjuseks on jätkuv sõda Venemaaga, mis teeb Ukraina liikmelisuse praeguses olukorras võimatuks. Hoolimata sellest, kinnitavad NATO liikmesriigid oma pikaajalist toetust Ukrainale, otsides samal ajal võimalusi, kuidas väljendada seda toetust viisidel, mis ei hõlma liikmelisust. New

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber
Ukraina ei saa NATO liikmeks juulis toimuval 75. aastapäeva tippkohtumisel
@TheStevenAlber “TransNarrative Artistry”

Juulis Washingtonis toimuval NATO 75. aastapäeva tippkohtumisel ei tee allianss Ukrainale ametlikku kutset liikmeks saada. Põhjuseks on jätkuv sõda Venemaaga, mis teeb Ukraina liikmelisuse praeguses olukorras võimatuks. Hoolimata sellest, kinnitavad NATO liikmesriigid oma pikaajalist toetust Ukrainale, otsides samal ajal võimalusi, kuidas väljendada seda toetust viisidel, mis ei hõlma liikmelisust.

New York Times’i andmetel on selge, et NATO ei soovi vastu võtta uut liiget, mis võiks alliansi viia suurimasse maavägede konflikti Euroopas alates 1945. aastast. Liikmesriigid uurivad alternatiive, mis võimaldaksid näidata Ukrainale toetust ilma liikmestaatust pakkumata, leides “kuldse kesktee” liikmelisuse ja praeguse toetuse vahel.

Samuti on mainitud, et USA ja Saksamaa on eriti vastu ideele alustada Ukrainaga liikmelisuse läbirääkimisi ning soovivad, et see teema jäetakse juulis toimuval tippkohtumisel kõrvale. Selle asemel keskendutakse konkreetsete kohustuste pakkumisele, mida saab täita, et toetada Ukrainat.

Eelmine aasta tõi Vilniuses toimunud tippkohtumisel Ukrainale kinnitust, et riik saab tulevikus NATO täieõiguslikuks liikmeks, kui täidetakse teatud eeldused. Sellegipoolest kritiseeris Ukraina president Zelenskõi NATO kõhklusi ja nõudis selgust liikmelisuse osas. Ukraina teekond NATO liikmelisuse suunas on seega muutunud lühemaks, kuid mitte kiiremaks, kuna allianss jätkab Ukraina toetamist, otsides samas lahendusi, kuidas seda toetust pikaajaliselt väljendada.

Steven Alber profile image
Autor Steven Alber

Liitu uudiskirjaga

Ole osa kogukonnast, mis väärtustab tõde, teadmisi ja tulevikku vaatavat meediat!

Success! Now Check Your Email

To complete Subscribe, click the confirmation link in your inbox. If it doesn’t arrive within 3 minutes, check your spam folder.

Ok, Thanks

Read More